Úvod > Spravodajstvo > Slovensko > Aktualizované: Danko určil termín mimoriadnej schôdze, na ktorej budú odvolávať Fica

Aktualizované: Danko určil termín mimoriadnej schôdze, na ktorej budú odvolávať Fica

Dalšie články v kategórií


  • aktualizované 13. marca 13:32


BRATISLAVA 13. marca (WebNoviny.sk) - Mimoriadna schôdza s jediným bodom programu, návrhom na vyslovenie nedôvery predsedovi vlády Robertovi Ficovi, sa uskutoční v pondelok 19. marca od deviatej hodiny ráno. Termín určil predseda národnej rady Andrej Danko.

"Na programe 28. schôdze NR SR je zatiaľ predložených 59 bodov," informoval o tom hovorca Kancelárie NR SR Tomáš Kostelník po poslaneckom grémiu. Dohodli sa na tom zástupcovia poslaneckých klubov.

Mandát poslanca si začal uplatňovať bývalý minister kultúry Marek Maďarič (Smer-SD), náhradníčkou na jeho mandát bola Mária Janíková.

Odporúčame:
Aktualizované: Most-Híd chce predčasné voľby, bude rokovať s koaličnými partnermi

Ako informovala Veronika Remišová (OĽaNO), parlament sa na tejto schôdzi nebude zaoberať diskusiou o údajnom zneužívaní Vojenského obranného spravodajstva v prospech strany Sloboda a Solidarita (SaS) v období pôsobenia Ľubomíra Galka (2010 - 2012) vo funkcii ministra obrany. Bod preložili na neurčito.

Odporúčame:
Strana SaS stiahne všetky svoje návrhy zákonov, na rovnaký krok vyzývajú aj ostatných poslancov

Na rozdiel od SaS, ktorá svoje návrhy zákonov z tejto schôdze plánuje stiahnuť, OĽaNO tak neurobí. "Naše návrhy na schôdzi nechávame, lebo sú dôležité," uviedla. Predčasné voľby by mali byť podľa Remišovej čo najskôr. "Táto koalícia nie je schopná vládnuť," dodala.

 Viac k témam: Andrej Danko, Ján Kuciak, Ján Podmanický, Most-Híd, OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, Robert Fico, SaS Sloboda a Solidarita, Sme Rodina Boris Kollár, Smer-SD, SNS Slovenská národná strana
Zdroj: Webnoviny.sk - Aktualizované: Danko určil termín mimoriadnej schôdze, na ktorej budú odvolávať Fica © SITA Všetky práva vyhradené.