Úvod > Spravodajstvo > Svet > Dohoda o brexite je stále možná, podľa Barniera si však vyjednávači musia zachovať chladné hlavy

Dohoda o brexite je stále možná, podľa Barniera si však vyjednávači musia zachovať chladné hlavy

Dalšie články v kategórií

10.10.2019 (Webnoviny.sk) - Hlavný vyjednávač Európskej únie (EÚ) pre brexit Michel Barnier naďalej verí, že dohoda o odchode Veľkej Británie z únie je aj napriek blížiacemu sa termínu a veľkej priepasti vo vyjednávacích pozíciách stále možná.

"Dohoda je možná a veľmi náročná, ale možná," vyjadril sa v stredu Barnier. Základom je podľa neho, aby vyjednávači zachovali v tomto stresujúcom období chladné hlavy. "EÚ zostane pokojná, ostražitá, úctivá a konštruktívna," dodal.

Barnier sa vo štvrtok stretne v Bruseli s britským ministrom pre brexit Stephenom Barclaym. Termín brexitu je v súčasnosti stanovený na 31. októbra. Britský premiér Boris Johnson trvá na tom, že Londýn opustí úniu s dohodou alebo bez nej.Viac k témam: Brexit
Zdroj: Webnoviny.sk - Dohoda o brexite je stále možná, podľa Barniera si však vyjednávači musia zachovať chladné hlavy © SITA Všetky práva vyhradené.